Ekosystem = Efektywność SM i WP

Ekosystem – klucz do efektywności

Efektywność naszej pracy w obecnych czasach została poddania próbie. Część z nas pracuje zdalnie, z domu, część z  biura,  a musimy jakoś współpracować. Lepiej wydajniej niż “jakoś”.


Musimy sobie uświadomić, że obecne miejsce pracy, to już nie jest biurko, komputer i monitor. Teraz takim miejscem jest przestrzeń cyfrowa, której platformą są narzędzia mobilne. Co zatem sprawia, że pracownik chętnie i efektywnie wykonuje swoje zadania?


Jednym z czynników jest oczywiście dostępność narzędzi pracy i łatwość ich obsługi. Drugim czynnikiem, być może mniej oczywistym, jest złożona ścieżka wymagań. Musimy uruchomić VPN, zalogować się, podłączyć do odpowiedniej bramki, uruchomić odpowiednią przeglądarkę, podać unikalne hasło, potem token z aplikacji mobilnej. Duża ilość kroków to duża ilość okazji do podniesienia ciśnienia 🙂


Kolejna sprawa, to współpraca między narzędziami. Czy wygenerowany raport mogę otworzyć w edytorze tekstu, czy ten edytor daje mi możliwość udostępnienia innym współpracownikom, czy Ci współpracownicy mogą otworzyć te dane na telefonie? Taki łańcuch powiązań możemy rozbudowywać. Efektywna praca wiąże się z szybkością reakcji na zmiany.


Czwartym, może nawet ważniejszym czynnikiem jest wybór platformy i sprzętu do pracy. Użytkownik liczy na stabilność systemu, szybkość przetwarzania operacji i łatwość obsługi. Administratorzy i działy wsparcia liczą na te same czynniki, ponieważ to oni muszą mierzyć się z kolejnymi zgłoszeniami i konfiguracją sprzętu. Zarządzający firmą natomiast analizują wyniki i podejmują strategiczne decyzje. Każdy z tych elementów jest związany ze stratami: czasu, pieniędzy i odbija się to na kondycji pracowników i firmy.


Spoglądajmy zatem na całe środowisko pracy, jako na całość narzędzi i procesów wspierających pracę. Możemy powiedzieć, że efektywna praca to praca w ekosystemie powiązanych ze sobą rozwiązań.


Chcesz zgłębić wiedzę na temat ekosystemu Apple i efektywnego wykorzystania go w organizacji? Skontaktuj się z nami już teraz.


[contact-form-7 id=”893″ title=”CTA Darmowe Konsultacje”]