Bezpieczeństwo ponad wszystko

Przedstawiliśmy ostatnio miejsce pracy jako cały ekosystem rozwiązań, który sprawia, że pracownicy wykonują swoje zadania efektywniej. Co zrobić, aby ta praca była bezpieczna i nie narażała firmy na wyciek danych?

Krok 1. Upewnij się, że Twoja infrastruktura jest w chmurze

Przechowywanie danych w chmurze ma wiele zalet, w tym niższe koszty, większe bezpieczeństwo i większą ochronę przed utratą danych. Natomiast cechą, która czyni je niezbędnym do wyposażenia pracowników zdalnych jest mobilność. Przechowywanie danych w chmurze jest pierwszym krokiem do umożliwienia pracy bez względu na fizyczną lokalizację pracownika.

Krok 2. Zapewnij szybką i bezpieczną sieć Wi-Fi

Wirtualna sieć prywatna (VPN) ma kluczowe znaczenie dla zapewnienia bezpieczeństwa i sprawnego działania Twoich danych, urządzeń i pracowników. Jest ona ważna nie tylko ze względu na bezpieczeństwo, ale także daje im centralne miejsce do wspólnej pracy. Mogą udostępniać pliki, prowadzić czat tekstowy i angażować się w połączeniach wideo, a wszystko to w zamkniętej sieci, do której mają łatwy dostęp z dowolnego miejsca. Jednocześnie zapobiega to również dostępowi osób z zewnątrz do poufnych informacji firmowych lub ich pobieraniu. Na rynku istnieje wiele dobrze ocenianych usług VPN, w tym Cisco AnyConnect, FortiClient i NordVPN. Zbadaj swoje opcje.

Krok 3. Skonfiguruj protokoły bezpieczeństwa

Praca zdalna wymaga dodatkowych zabezpieczeń. Ale jeśli infrastruktura bezpieczeństwa obciąża i spowalnia pracę urządzeń, narażasz się na spadek wydajności, niższą produktywność, wzrost frustracji, a nawet próby obejścia zabezpieczeń tylko po to, aby pracownicy mogli działać. Mając to na uwadze, trzy funkcje są niezbędne: single sign-on, uwierzytelnianie dwuskładnikowe i urządzenia mobilne.

Krok 4. Zarządzaj urządzeniami i oprogramowaniem

Najlepszym sposobem zarządzania flotą urządzeń jest narzędzie do zarządzania mobilnością(Enterprise Mobility Manager). Jest to najlepsza metoda zabezpieczenia i nadzoru sprzętu bez konieczności posiadania go fizycznie w ręku.

Postaw na bezpieczeństwo! Skontaktuj się z nami już teraz

[contact-form-7 id=”893″ title=”CTA Darmowe Konsultacje”]